Коли потрібно починати готуватися до ЗНО

Це питання дуже цікаве, але відповідь на нього усі дають по-різному. Комусь здається, що достатньо сумлінно навчатися в школі, адже ЗНО та НМТ містять лише питання зі шкільної програми. Хтось вважає за потрібне починати підготовку вже за два-три роки до закінчення освіти в школі. Деякі працюють над програмою лише в останні два місяці або навіть тижні… Звичайно, усі люди різні, і те, що підходить одному, зовсім не годиться для іншого. Але ми пропонуємо щось середнє – не відкладати заняття до останнього й не витрачати на них два-три роки, а почати підготовку з першого вересня останнього шкільного року.

Коли потрібно готуватися до ЗНО

 

Чому варто готуватися до ЗНО з осені?

Тут є кілька аспектів.

Перше – це можливість рівномірно розподілити навантаження на увесь навчальний рік. Звичайно, саме з першого вересня може бути складно почати займатися одночасно й у школі, й додатково (на курсах, з репетитором або самостійно). Адже останній шкільний рік завжди вимагає від учнів багато зусиль. Проте до додаткового навантаження добре мотивована молодь звикає швидко, а поглиблені знання будуть у нагоді не лише при складанні ЗНО з математики, а й на шкільних уроках алгебри та геометрії.

Друге – є шанс знайти саме той варіант підготовки, який найбільше підходить конкретній людині. Є час перевірити свої сили в різних видах занять, змінити формат чи вчителя, коли щось не виходить. Крім того, можна спробувати підготовку до ЗНО онлайн чи оффлайн – в залежності від місця та умов проживання. Адже, не забуваймо, у країні ще йде війна.

Третє, не менш важливе – досить часу на пошук якісних матеріалів для підготовки до ЗНО й на їх опрацювання. Так, зараз в мережі широко представлені різні варіанти довідників, підручників, збірників завдань та тестів. Але дізнатися, який саме є найбільш зручним для занять, можна лише після безпосередньої роботи з ними. Отже, іноді доводиться перебрати до десятка посібників, перш ніж буде знайдено той самий, оптимальний.

Ну й четверте – саме восени можна знайти найкращого репетитора або курси. Причому, що теж важливо, ціна на навчання буде нижчою, ніж в останні місяці перед випробуваннями.

Досвідчені репетитори центру ZNOGrant

Отже, питання, чи потрібно починати готуватися до ЗНО вже восени, можна вважати вирішеним? Так, це не просто потрібно – це вкрай необхідно, щоб отримати дійсно якісну підготовку.

 

Окремі предмети чи комплексна підготовка до ЗНО?

Звичайно, найкращим варіантом буде готуватися до випробувань комплексно. Але це потрібно не всім і не завжди. Наприклад, для учня, що добре знає математику, полюбляє комп’ютери, але планує поступати на гуманітарну спеціальність, буде доцільно посилено готуватися до ЗНО з української мови та літератури.

Майбутнім абітурієнтам, котрі з якихось причин недостатньо добре засвоїли шкільну програму, наприклад, у результаті тривалої хвороби, вимушених пропусків занять під час карантину чи війни – найбільш підійде підготовка до ЗНО «з нуля». У такому варіанті роботи найкраще працювати з досвідченими викладачами на курсах, бо саме в цьому форматі є можливість докладно перевірити знання учня та розробити індивідуальну програму для нього.

Важливо: в умовах війни дуже цінними стають знання з історії батьківщини. Отже, підготовці до ЗНО з історії України треба приділити якнайбільше уваги. Особливо це стосується майбутніх вступників, що навчалися (чи навчаються зараз) у школі на тимчасово окупованих територіях (Донецька та Луганська області, Крим).

До речі, зараз ще невідомо, якими будуть вступні випробування 2023 року. При підготовці треба брати до уваги не лише програму ЗНО, але й програму національного мультипредметного тесту, який було запроваджено у 2022 році.

    Навчайся з найкращими репетиторами

    Залиш заявку
    та отримай сертифікат 500 грн.

    Кожному безкоштовний вебінар з профорієнтації

     

    Як визначитися, з яких предметів потрібна підготовка?

    Вище вже описано, як підготуватися до ЗНО 2023 найкраще – займатися комплексно, розмірено та з досвідченими викладачами. Але ж потрібно дійсно з’ясувати, на що звернути максимум уваги. Так, фахівці радять дізнатися прохідні бали в обраному закладі вищої чи спеціальної освіти, пройти пробне ЗНО та порівняти свої результати з необхідною кількістю балів. Це відразу дасть уявлення про те, скільки зусиль доведеться прикласти, щоб вступити у виш, і в якому напрямку треба спрямувати ці зусилля.

    Правильно розподіляємо час при підготовці до ЗНО

    Коли у програмі закладу в минулі роки були, наприклад, ЗНО з біології чи з фізики, не варто покладатися на те, що наступного року знов буде спрощене тестування лише з трьох предметів: математики, історії України, української мови та літератури. Краще обрати такий курс підготовки до ЗНО, який буде включати ту саму біологію чи фізику.

    Звичайно, майбутнім управлінцям та дипломатам буде потрібна англійська мова – отже, вони потребують окремої підготовки до ЗНО з англійської мови. Їм також, можливо, доведеться складати ЗНО з географії. А медикам та фармацевтам – ЗНО з хімії.

    Отже, для якісної підготовки до ЗНО обов’язково потрібно визначитися з напрямом підготовки та вимогами закладу (закладів) вищої освіти.

     

    Скільки часу потрібно для підготовки до ЗНО?

    У цій статті вже говорилося про те, що потрібен індивідуальний підхід до структури, формату та кількості занять. Це стосується й терміну кожного окремого заняття. Оптимальним вважають тижневий графік з трьома заняттями по годині-півтори. Це не дає надмірного навантаження й при цьому гарантує, при відповідальному підході учня, повне засвоєння програми.

    Нагадуємо всім, хто міркує, як успішно скласти ЗНО: як би сумлінно не навчався учень (чи учениця) в минулі роки, карантин 2021 року і війна 2022 року, без сумніву, вплинули на якість засвоєння шкільних предметів. Отже, найкраща підготовка до зовнішнього незалежного оцінювання потребує більше часу, ніж торік та позаторік.

     

    Чому краще займатися у центрі підготовки?

    Якими б досвідченими не були окремі репетитори, як би відповідально не ставився майбутній випускник до занять – оптимальною є комплексна підготовка! Взаємодія фахівців-викладачів, найактуальніші програми підготовки, найсучасніше обладнання та технології навчання у центрах підготовки до ЗНО – це те, що гарантує успішне проходження випробувань.

    Саме в центрі найкраще перевірити рівень своїх знань за допомогою тестових завдань до зовнішнього незалежного оцінювання. При цьому не так важливо, проходять заняття онлайн чи офлайн – важливий професіоналізм викладачів та відпрацьованість методик навчання.

     

    Висновки

    Не гайте часу! Це лише здається, що до вступних випробувань ще далеко, що можна дозволити собі розслабитися та покластися на отримані в школі знання. Підготовка ніколи не буде зайвою. Навіть якщо якась інформація не буде потрібна на іспитах, вона неодмінно знадобиться в процесі навчання у виші чи в подальшому житті.

    Найкраще визначитися з варіантом підготовки та її місцем за допомогою безкоштовного пробного заняття.
     

    Отримати сертифікат 500 грн. на репетиторство

     
    Приходьте готуватися до ЗНО заздалегідь в центр ZNOGrant! Зателефонуйте просто зараз, щоб дізнатися вартість та умови навчання!